AYRINTILI BİLGİ

İstasyon Modülü

İstasyon modülü, istasyon işlemleri ile ticari alanı bütünleştiren ve tam entegre çalışan yapısıyla istasyonlara çözüm sunmaktadır.
İstasyon müşterilerinin ihtiyaçlarını dinleyip, anlayan ve bu doğrultuda çözüm geliştirebilir yeteneğine sahip olması, istasyon firmalarına açık bir rekabet avantajı sunmaktadır.

Bütünleşik Sistem

Firmaya ait akaryakıt satış noktası, market ve arka ofis yönetimini sağlar. Akaryakıt satış noktasında, vardiya, fiyat ve personel değişimlerine genel bir çözüm getirerek, her bir hesap kesim işlemi sonucunda cari, stok, banka ve kasada hareket oluşturan ve analiz edilebilen yönetim sistemidir. Bir istasyon için gerekli olan, akaryakıt istasyonu, market, arka ofis işlemleri ve muhasebe tek bir elden yönetilebilir. Başka yazılımlara ihtiyaç hissettirmez. Birden fazla istasyon tek bir yerden yönetilebilir, veresiye takibi, cari filo-araç bilgileri girilip takip edilebilir.

Firma Yapısını Uyarlama

Firmaya uygun istasyon yapısı kolayca tanımlanabilmektedir. İstasyon, depo, pompa, vardiya tanımları pratik bir şekilde yapılır.

Hesap Kesiminde Fonksiyonellik

Hesap kesim işlemi, istasyon yapısı tanımlandıktan sonra, tanımlı pompalardan hesabı alınacak olanın seçimi ve bunu takiben son sayaçların girişi ile kolaylıkla yapılabilmektedir. Pompalara sayaç girişleri manuel yapılabildiği gibi, Turpak ve Asis üzerinden de bilgiler otomatik olarak çekilebilmektedir. Hesap kesimi sırasında, hesabın kesildiği zaman aralığında yapılmış olan veresiye satışların, nakit satışların ve kredi kartı satışlarının toplamı otomatik gelir, istenirse manuel olarak da girilebilir. Stoklar depolara bağlanıp, sadece o depodan stok girişi çıkışı yapılması sağlanabilir.

Vardiya

İlgili vardiyaya ilişkin sonradan veresiye satışı girilmesi durumunda kullanıcı hiç zorlanmadan işlemi tek tuşla ilgili hesap kesimine yansıtabilir. Vardiya saati içerisinde yapılan aktarmaların takibi de kolayca yapılabilir. Vardiya personellerinin getirdiği nakit, kredi kartı, slip ve veresiye satış toplamlarını kontrolü sonunda açık ya da fazla çıkan farkın tamamı ya da istenen kısmı vardiyadaki personellerin hesabına tek tuşla yansıtılabilir.

Market Yönetimi

Market modülü kullanıldığında, yazarkasa veri aktarımı işlemlerinden yararlanılabilir. Netsimpos modülü ile kolay satış ekranı avantajından yararlanılarak, kasalarda hızlı, pratik satış ve tahsilat işlemleri ile müşteri beklemelerinin önüne geçilebilir. Alış satış işlemleri esnasında stok girişi ve stok çıkışı işlemi otomatik yaptırılabilir.

Raporlama

Raporlama sistemiyle istenilen gün, saat, vardiya raporları alınabilir. Her bir vardiya bazında stok çıkış toplamları, parasal sonuçlar, fark toplamları izlenebilir. Raporlamaya getirilen esnek ve fonksiyonel çözümler, karar alma süreçlerinde etkin bir rol oynamaktadır. Sistemde genel iş akışları düşünülerek oluşturulmuş geniş kapsamlı bir rapor bankası yer almaktadır.

İstasyon Modülü Genel Özellikleri;

Esnek ve görsel kullanım kolaylığı sayesinde, firma yapısına uygun pompa ve vardiya tanımları kolayca yapılabilir.
Otomasyonlu İstasyon’da tek bir ekranda işlem yapılan pompaları takip ederken, aynı anda veresiye işlemlerini, tahsilat (nakit,kredi kartı) ve market işlemleri yapılabilir.
Vardiya personellerinin getirmesi gereken kredi kartı ve nakit tutarın programa girişi ile oluşan fark tek bir tuşla istenilen kadarı vardiya personellerinin hesabına yansıtılır.
Vadeli çalışılan carilerde ödeme gününde uyarı mesajı verir, vardiya dâhilinde girilen fişli ve faturalı satışlar vardiya bazında detaylı incelenebilir.
İstenilen aralıkta stok yeri durumları ve stok takibi yapılabilir.
İstasyon işlemleri, market, arka ofis işlemleri başka programa ihtiyaç hissettirmeden tek bir programdan takip edilir. Veriler tek bir yerden girilip, tüm sistemin etkilenmesi sağlanır. Veri giriş tekrarı yoktur.

ÜRÜN VİDEOLARI